Koncertplan
 
Læs mere

Duo Boersma/Hyldig

Produktion: Myter
Genre: Klassisk
Målgruppe: Udskoling
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sønderborg Slot, Riddersalen
Besøgsskole Dybbøl-Skolen.
25-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sønderborg Slot, Riddersalen
Besøgsskoler Dybbøl-Skolen.
Gråsten Skole.
Læs mere

SVIN

Produktion: SVIN
Genre: Jazz, Rytmisk musik
Målgruppe: Udskoling
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sønderborg Skatehal, Hallen
Besøgsskole Ulkebøl Skole.
25-09-2017   kl. 12:10-12:40
Sted Sønderborg Skatehal, Hallen
Besøgsskoler Dybbøl-Skolen.
Hørup Centralskole.
26-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted Sønderborg Skatehal, Hallen
26-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted Sønderborg Skatehal, Hallen
26-09-2017   kl. 12:10-12:40
Sted Sønderborg Skatehal, Hallen
Læs mere

Streetbillies

Produktion: Old-time music - Bjergmusik fra Appalacherne
Genre: Folkemusik
Målgruppe: Mellemtrin
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskole Dybbøl-Skolen.
25-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskoler Broager Skole.
Sønderskov-Skolen.
25-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskoler Broager Skole.
Dybbøl-Skolen.
Gråsten Skole.
26-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sønderborghus, Teatersal
Besøgsskoler Fryndesholmskolen.
Kløver Skolen.
26-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sønderborghus, Teatersal
Besøgsskole Humlehøj-Skolen.
26-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted Sønderborghus, Teatersal
Besøgsskoler Nydamskolen.
Sønderskov-Skolen.
Læs mere

Jacob Nielsen

Produktion: Klaverbiografen
Genre: Klassisk
Målgruppe: Mellemtrin
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskoler Dybbøl-Skolen.
Ulkebøl Skole.
25-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskoler Nybøl Skole.
Rinkenæs Skole.
25-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskoler Ahlmann-Skolen.
Ulkebøl Skole.
26-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskole Sønderskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskoler Nydamskolen.
Nørreskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskoler Fryndesholmskolen.
Humlehøj-Skolen.
Lysabild Børneunivers.
Læs mere

GIÒIA

Produktion: I Luthers fodspor
Genre: Klassisk, Folkemusik
Målgruppe: Mellemtrin
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sct. Maria Kirke
25-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Dybbøl-Skolen.
Rinkenæs Skole.
25-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Gråsten Skole.
Nordals Skolen.
Nybøl Skole.
Ulkebøl Skole.
Læs mere

Mads Mouritz Trio

Produktion: Mads Mouritz Trio
Genre: Folkemusik, Rytmisk musik
Målgruppe: Udskoling
25-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Deutsche Schule Sonderburg, Aula
Besøgsskole Dybbøl-Skolen.
25-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Deutsche Schule Sonderburg, Aula
Besøgsskoler Hørup Centralskole.
Nordals Skolen.
25-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted Deutsche Schule Sonderburg, Aula
Besøgsskoler Broager Skole.
Nordals Skolen.
26-09-2017   kl. 08:30-09:00
Sted Sønderborg Slot, Riddersalen
Besøgsskoler Nørreskov-Skolen.
Sønderskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sønderborg Slot, Riddersalen
Besøgsskole Augustenborg Skole.
26-09-2017   kl. 11:30-12:00
Sted Sønderborg Slot, Riddersalen
Besøgsskole Humlehøj-Skolen.
Læs mere

Catbird

Produktion: Barn i musikken
Genre: Rytmisk musik
Målgruppe: Mellemtrin
25-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskoler Dybbøl-Skolen.
Nordals Skolen.
25-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskole Broager Skole.
25-09-2017   kl. 12:10-12:40
Sted Sønderborg Statsskole, festsalen
Besøgsskoler Broager Skole.
Gråsten Skole.
Nybøl Skole.
Læs mere

Lund/Jakobsen

Produktion: Lund/Jakobsen
Genre: Folkemusik
Målgruppe: Mellemtrin
25-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskole Gråsten Skole.
25-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskoler Ahlmann-Skolen.
Rinkenæs Skole.
Sønderskov-Skolen.
25-09-2017   kl. 13:00-13:30
Sted VUC SYD, Gymnastiksalen
Besøgsskole Broager Skole.
26-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskoler Nydamskolen.
Nørreskov-Skolen.
Sønderskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskoler Humlehøj-Skolen.
Lysabild Børneunivers.
Nørreskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 12:10-12:40
Sted VUC SYD, Fællessalen
Besøgsskoler Fryndesholmskolen.
Lysabild Børneunivers.
Nørreskov-Skolen.
Læs mere

The Gothenburg Combo

Produktion: The life and adventures of The Gothenburg Combo
Genre: Klassisk
Målgruppe: Udskoling
25-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Hørup Centralskole.
Ulkebøl Skole.
25-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Broager Skole.
Gråsten Skole.
26-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Nydamskolen.
Nørreskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Kløver Skolen.
Nydamskolen.
26-09-2017   kl. 12:30-13:00
Sted Sct. Maria Kirke
Besøgsskoler Nydamskolen.
Nørreskov-Skolen.
Kommentar   Ikke programsat
Læs mere

CPH Marimba Duo

Produktion: Marimba Madness!
Genre: Klassisk, Folkemusik
Målgruppe: Indskoling
25-09-2017   kl. 09:10-09:40
Sted Sønderborghus, BlackSpot
Besøgsskole Ulkebøl Skole.
25-09-2017   kl. 10:40-11:10
Sted Sønderborghus, BlackSpot
Besøgsskoler Ahlmann-Skolen.
Hørup Centralskole.
25-09-2017   kl. 12:10-12:40
Sted Sønderborghus, BlackSpot
Besøgsskole Gråsten Skole.
26-09-2017   kl. 10:00-10:30
Sted Sønderborghus, BlackSpot
Besøgsskoler Fryndesholmskolen.
Nydamskolen.
Nørreskov-Skolen.
26-09-2017   kl. 13:00-13:30
Sted Sønderborghus, BlackSpot
Besøgsskoler Humlehøj-Skolen.
Sønderskov-Skolen.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Print
Målgruppe
Indskoling Mellemtrin
Udskoling

Dag
mandag
tirsdag

Koncertstart
12:30 08:30
09:10 09:50
10:00 10:40
11:30 12:10
13:00 13:40
14:45 15:20
16:30 17:05

Genre
Klassisk Electronisk musik
Folkemusik Jazz
Rytmisk musik Opera